Nazywamy się Asia i Darek Szmaglińscy.

Około 5 lat temu w naszych sercach narodziła się chęć i potrzeba pomocy ludziom z Afryki, a konkretnie Ugandyjczykom.

I tak w roku 2020 pierwszy raz wyruszyliśmy do Ugandy. Nasze działania skupione były na małej miejscowości Kaihura w dystrykcie Kyenjojo.

Pomysł na założenie fundacji przyszedł po powrocie, kiedy to odkryliśmy, że chcemy być pomostem pomiędzy Darczyńcami, a ludźmi w Afryce. Na miejscu działają wspaniali ludzie, organizacje, które doskonale wiedzą w jaki sposób pomagać skutecznie miejscowej ludności. Mają konkretne i bardzo dobre pomysły, ale często brak im środków na ich realizację.

Zależy nam na prowadzeniu działalności dobroczynnej w duchu wartości chrześcijańskich. Pragniemy wspierać rozwój indywidualnych osób, jak i całych lokalnych wspólnot. Swoim przykładem chcemy zachęcać innych do wspólnych działań na rzecz Afryki.

Uczestniczmy w projekcie adopcji na odległość. Mamy zaadoptowanych czwórkę dzieci. Wierzymy, że szansa którą w związku z tym otrzymali, pomoże im w kreowaniu lepszej przyszłości. Pragniemy aktywnie poszukiwać i wspierać lokalne inicjatywy, takie jak small business.

Chcemy być postrzegani przez mieszkańców Ugandy jako świadomie i skutecznie działający ludzie z Polski.

Wieloetapowa, realna i ukierunkowana na istotne potrzeby pomoc i edukacja, przyczynią się do zwiększenia świadomości mieszkańców Czarnego Lądu, a także da im poczucie większej pewności siebie i sprawczości.