Uganda to dziki, fascynujący, gościnny i słoneczny kraj. Jako jedno z niewielu afrykańskich państw posiada zapierającą dech w piersi przyrodę. Nie bez powodu Winston Churchill nazwał Ugandę Perłą Afryki. To obszar tysięcy wzgórz pokrytych wiecznie zieloną dżunglą, sawannami i wodospadami. Uganda to nadal mało odkryty i rzadko odwiedzany przez turystów rejon, choć już coraz częściej można ją znaleźć w ofercie turystycznej. Pejzaże plus rzadkie żyjące na wolności zwierzęta, takie jak goryle górskie czy szympansy stanowią o przyrodniczym jestestwie tego pięknego kraju. Dla wszystkich miłośników dzikich i niecodziennych widoków, wyprawa do Ugandy będzie z pewnością podróżą życia. To kraj dla wielbicieli przygody i przyrody.